Koně ve stáji...

 KDYŽ BŮH STVOŘIL KONĚ,ŘEKL:"TOBĚ ROVNÉHO JSEM NEUDĚLAL.VŠECHNY POKLADY SVĚTA LEŽÍ MEZI TVÝMA OČIMA."

Naše stáje mají celkem 11 boxů. Ty jsou nyní plně obsazeny. Naší maximální snahou je zajištění pohodlí pro naše čtyřnohé miláčky. Jejich zdraví a dobrá kondice je pro nás hlavní prioritou.

TÝM Jezdeckého Klubu Libertas... :-)

 

EXMANŽEL

Ex Exík Bobánek

Narozen: 22.2.1996

Plemeno: Anglický plnokrevník - hřebec

Otec: Buenos (GER)

Matka: Eskalace po Amyndas (IRE)

Výkonnost: skoky L, drezura L, v mládí běhal rovinové a překážkové dostihy

Majitel: manželé Zemanovi

Po deseti letech reprezentace naší stáje si Exík užívá důchod. Ze zdravotních důvodů na něm už nikdo nejezdí, to mu ale nebrání vládnout celému dvorečku.

29.8.2012 odcválal Exík na nebeské pláně. Určitě se tam má krásně a dohlíží dál na náš dvoreček a posílá našim koním kus svého bojovného srdce,když 

jedeme závodit! Nikdy na Tebe nezapomeneme!!!

 

MARKÝZA

Máca, Macána, Bába 

Narozena: 10.5.1994

Plemeno: Český teplokrevník zařazena do HPK ČT

Otec: Przedswit XIII-54

Matka: Malvína po Fors A1/1

Výkonnost: skoky ZL

Majitel: Anička Zemanová

V chovu dala tři dcery Merci po Topas 14, Fronesis po Frühesch 2, Marry de-la Mio po Amio.

Když nemá zrovna mateřské povinnosti učí se na ní naši mladší členové jezdit a určitě se zůčastní nějakých hobby závodů,ale také startů na ofi závodech. Markýzka v roce 2015 ještě startovala na hobby s Aničkou Zemanovou,ale už se chystá do zaslouženého důchody,však je jí už přes 20 let.

12.12.2018 odcválala na nebeské pláně a naplnila naše srdce smutkem. Děkujeme i za všechno babuško!

 

FRONESIS

Froňa, Fronička, Linda

Narozena: 18.3.2007

Plemeno: Český teplokrevník zařazena do HPK ČT

Otec: Frühesch-2

Matka: Markýza po Przedswit XIII-54

Výkonnost: skoky ZL,drezura Z

Majitel: Kačka Zemanová

Fronča má za sebou zkoušky tříletých klisen, které s Markem v sedle zvládla velmi dobře konečné hodnocení 7.4bodu. Budeme jí pomalu připravovat na sportovní karieru.Fronička si připsala několik velice pěkných výsledků ve své první ofi sezoně. Stala se z ní velice spolehlivá kobylka,která na hobby sveze i ty nejméně zkušené. Moc nám nevyrostla a tak na ofi závodech skáče zatím jen Z,ale ráda mašle a oves při dekorování. :-) V sezoně 2015 si Fronička vyzkoušela ZL,ale to už se jí tolik nelíbí :-) V menších soutěžích ovšem pokaždé sbírala mašle,krásně si na ní zazávodila Kačka Zemanová.

 

VENUS

Venda, Venoušek, Václav

Narozen: 19.5.2002

Plemeno: Český teplokrevník-valach

Otec: Balzac s.v.

Matka: Vanda po Burbon

Výkonnost: skoky ZL, drezura L

Majitel: Kačka Zemanová (odkoupen po několika letech v naší stáji od p.Nováka)

Venoušek má složitější povahu, proto jsme se rozhodli změnit přístup a zkusíme přirozenou komunikaci. Snad se nám vše podaří a i nadále se bude účastnit drezurních i skokových soutěží. Vypadá to,že kurz v Srbicích s Honzou Bláhou byl pro Kačku a Venouška velmi přínosný a pomaličku se vše obrací k lepšímu,dokonce se Kačka odhodlala vyrazit na oficiální závody.:o)

Venusovou vzornou ošetřovatelkou je Anička Macháčková,která s ním jezdí na skokové,ale hlavně drezurní závody. Připsali si krásné výsledky v drezurním hobby cupu. Do jeho sedla se stále častěji šplhá Anička Zemanová,která se pokusí zkrotit jeho žlutý temperament na hobby závodech. :-) V roce 2015 v jeho sedlo byla nejčastěji Anička Macháčková a několik parkurů bylo náramných,dařilo se i Nikče Zákonové a mladším děvčatům na hobby.

 

GOLIÁŠ

Golin, Goliášek

Narozen: 15.4.2002

Plemeno: teplokrevný typ-valach

bez původu

Výkonnost: skoky ZL, drezura L

Majitel: Kačka Černý Pixová

Goliáš se jistě s Kačkou bude objevovat na kolbištích skokových i drezurních.

Goliáš se vrátil po zdravotní pauze z Řehlovic a opět se zapojuje do tréninku,jeho ošetřovatelkou je Kikča Kopečná! Doufáme,že brzo vyrazí na nějakou sportovní akci! :-) Goliáš se opět zařadil mezi sportovní koně,ale přece jen ho šetříme. S Kikčou i Kačkou si krásně zazávodil a hlavně vydržel zdravý celou sezonu

2014.Goliáš je parťák jak má být a celou sezonu 2015 opět dělal svým jezdkyním radost.

 

TOM

Tomík, Ponyny

narozen 25.9.2004

Plemeno : typ pony

otec -

matka Tara

výkonnost  - vytrvalost Z,drezura PZ,skoky LP

majitel: Denisa Popovičová

Po delší době máme u nás krásného poníka,kterého jsme přivítali v červnu 2013.Je to mazlík i zlobidlo v jednom a tak uvidíme jak se mu budou líbit naši koně a s kým bude kamarád. :-) Tomášek se zabydlel má pony kamaráda Johníka a naše děti ho milují. Děkujeme Denče a Klárce,že nám ho občas půjčí. V roce 2015 přešel Tomík do vlastnictví už jen Denči a to ho dál zapůjčovala Aničce Zemanové na hobby,kde se jim velmi dařilo. Amaterský jezdecký seriál jim přinesl 3.místo! V roce 2016 začali společně sbírat mašle na oficiálních závodech, kde se jim velmi daří i v soutěžích na styl! Anička s Tomíkem získali celkově 2. místo v celoročním severočeském stylšampionátu pony!

 

LESSY

Lessanka, Lesnice, Lessana

Narozena: 18.8.2006

Plemeno: Norický kůň zařazena do PK Norika

Otec: Hene

Matka: Lejdy po Neugof

Výkonnost: skoky ZM

Majitel: Eliška Jíchová

Lesanka je oblíbeným koníkem na hobby závody, učí se na ní jezdit i ti nejmenší. Jako správný chladnokrevník umí tahat, což předvedla na zápřahových výkonnostních zkouškách v Čakovičkách, kde se umístila na 5.místě.Už to tak vypadá,že Lesanka bude jediný norik licentovaný za Severočeskou oblast,tak uvidíme jak to holkám půjde. Její ošetřovatelkou se stala Eliška Jagrová, tak doufejme, že jim to společně bude skákat. :) Eliška s Lessy krásně sehrála a několikrát se objevili na závodním kolbišti. Na jaře roku 2015 se majitelkou Lesanky stala Eliška Jíchová,která zatím bude jezdit hobby soutěže. :-) Eliška a její Lessy si na hobby vyzkoušely i 80cm a moc jim to šlo,Eliška se bude připravovat na licence.

 

 

PHOENIX

 Zrzeček Zrzavej

 Narozen:16.6.2006

 Plemeno: Český teplokrevník-valach

 Otec: Libertus

 Matka Fatma po Boruschkin

 Výkonnost :skoky L** , drezura L

 Majitek Kačka Černý Pixová

 Zrzeček je Kačky nový koník do sportu,když Goliášek odpočívá.Zrzeček a Kačka v sezoně 2011 odstartovali několik parkurů stupně ZM a Z. :o) V sezoně 2013 se povedlo několik pěkných ZL. Kačce to se Zrzkem šlape - v sezoně 2014 to už byly L parkury i drezury! Zrzeček spolu s Kačkou odzávodili další sezonu znovu spíše parkurovou,ale nějaké drezurky byly. :-)

 

PRETTY BOY ECB

Pepíno Boy,Pepík

Narozen: 6.7.2008

Plemeno: Český teplokrevník-valach

Otec: Rock´n roll

Matka: Pamira po Libertus

Výkonnost:skoky S**

Majitel: Marek Zeman

Marek se dohodl s Milanem Karlíkem na pronájmu Pretíka.Marka práce s mladým koníkem baví a moc se těší až vyrazí na první závody,ale to si ještě počká Pretík je zatím pouze obsedlý.Zdá se moc šikovný a hodný,pomáhat Pretíka naučit vše potřebné včetně práce ze země bude Hanka. Děkujeme za důvěru všem v Doubravicích.:-) Marek si počkal a Pepík v roce 2013 šel několik parkurů ZZ,ZM,Z a nevede si vůbec špatně. V sezoně 2014 Marek a Pepíček začali chodit ZL a připsali si krásné 5.místo v SaS cupu.Na jaře 2015 Marek Pepíčka odkoupil a čeká je další společná sezona. :-) V sezoně 2015 se znovu účastnili SaS Cupu a znovu to bylo 5.místo. V průběhu sezony 2016 si Pepíček několikrát vyzkoušel parkury stupně S*.

 

POLÁRKA

Polča,Poly,Děcko

Narozena:4.5.2004

Plemeno:český teplokrevník

Otec: Carismo

Matka:Polly po Servátor-21

Výkonnost: skoky S**,drezura Z

Majitel:Hanka Sirotková

Polárka je velmi talentovaná klisna,která se bohužel dostala do rukou "sporťákům",kteří jí vůbec nešetřili.Brzy pochopila,že když přestane skákat,bude mít klid.Polča byla zařazena do chovu,porodila kobylku Proximu,ale další hříbě už nedonosila a tak majitelé svolili k prodeji. Tím se Hance splnil sen - dočkala se svého Děcka,které obsedala a prožila s ní krásné tři roky. A určitě je čeká mnoho společných let! :-) Po delší době se k nám vrátila Hanka a přivezla sebou Polárku,ta už se seznámila s koňmi a vypadá moc spokojeně. Pomalu jí začneme připravovat na výcvikové hodiny v klubu - děkujeme Hani! :-)

 

Asterix

Šiml,Obřík,pan Piml
 
Narozen:11.4.2004
 
Plemeno:slovenský teplokrevník
 
Otec:Atlas
 
Matka:Garden-Party po Gimpel
 
Výkonnost: skoky ST**
 
Majitel: Imagination s.r.o. (Sylva Boušková)
 
Zapůjčen: Anna Zemanová pro sportovní účely :-)

 

Firma Imagination v zastoupena Sylvií Bouškovou zapůjčila Aničce obra Asterixe,aby se mohla dále zdokonalovat v soutěžích nejen styl pro děti a juniory. Ve stáji v Radejčíně už spíše odpočíval,tak uvidíme jak se dvojice sladí a pomalu se připraví na závody :-) Moc Sylvě děkujeme za důvěru a věříme,že nezklameme!

Anička se díky panu Pimlovi v sezoně 2017 podívala do ZL a moc hezky jim to spolu šlo.

 
 

Violetta 

Viola
 
Narozena: 8. 8. 2006
 
Plemeno: český teplokrevník
 
Otec: Loutanos Orion
 
Matka: Dáda po Genius 13
 
Výkonnost: skoky ZL
 
Majitel: Jana Němcová Volejníková
 

Jana po prodeji Ashley moc chtěla nového koníka do sportu a vybrala si krásnou kobylku Violettu. V roce 2016 spolu začaly závodit a staly se velmi platnými členkami našeho závodního týmu. Jana má Violu ustájenou u sebe doma společně s Baletkou a dalšími koníky,společně,ale trénujeme a jezdíme na závody. V sezoně 2016 se dostaly na výkonnost ZL a určitě se posunou dál,Violetta je šikovná skokanka a ochotně pomůže Janče tam kde to tak úplně nevyjde.

 
 
 
 

Corin

Narozen: 2012

Plemeno: ČT

Otec: Carpalo

Matka: Derry po Lascadell

Výkonnost: skoky Z

Majitel: Martina Doškářová

 

Martina a Corin jsou licentováni za JK Libertas až od sezony 2018. Věříme,že se jim bude na kolbištích dařit. Známe se opravdu dlouhé roky a tešíme se na spolupráci. Corin je ustájení u Doškářů doma spolu s dalšími koníky a tak třeba ještě nějaký přírůstek bude. :-)

 

Stifler

Narozen:  
 
Plemeno:
 
Otec: Sabbahi
 
Matka:
 
výkonnost: skoky hobby
 
Majitel: Barča Rodová

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pegas-A

 
Narozen: 2004
 
Plemeno: teplokrevný - WB
 
Otec:
 
Matka:
 
Výkonost: skoky Z
 
Majitel: Pavla Lužáková
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Caramba 1

Narozen: 2007
 
Plemeno: Oldenburský skokový kůň
 
Otec: Carambo
 
Matka: Action-Elite Z
 
Výkonost: ST*
 
Majitel: Petra Rösslerová
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Koně, kteří prošli naší stájí nebo za nás stále závodí :)

 

IRIAN

Bambi Bambuláček Iris

Narozen: 18.5.2003

Plemeno: Český teplokrevník-valach

Otec: Acordino-T (holst)

Matka: Rita po Cobalt A1/1

Výkonnost: skoky ST*, drezura S

Majitel: Petra Jirků

Bambiho čeká sportovní sezona s Peťkou a také Markem.Bambi se po těžké nemoci pomalu vrací do sezony a tak pevně doufáme,že to bude znovu do S! :-) Bambiho návrat se opravdu povedl,S už to nebylo,ale několik čistých L ano. V sezoně 2013 to už zase byly parkury S**. Sezonu 2014 zakončil Bambi a Marek závody v Hradištku parkurem ST. Na konci listopadu přišlo loučení - Bambi a Peťka se přestěhovali do Rudné u Prahy. :-(

 
 
 

JOHNY

Johník, Johánek

narozen: 23.5.2008

Plemeno: český jezdecký pony

otec: Klootwijkhoeve's Vidar

matka: Majka

výkonnost hobby-skoky

majitel: Zora Zelinková

Johánek je malý jezdecký poník,který bude s Viktorkou(dcerou majitelky) jezdit na hobby. Je to chlupáček a Tomův kamarád. Johny je u nás od května 2014 a spolu s Vikčou budou posilou našeho mladšího týmu. :-) Sezona 2014 se vydařila a tak zabojují společně o závodní licinci! Zabojovali a Vikča už vlastní pony licenci. Zatím jezdili jen hobby,ale za to velice úspěšně. Na začátku května roku 2016 byl náš milý Johánek prodán :-( Vikča nám z něj vyrostla. Měj se krásně ty náš pejsku :-) A Zorce s Vikčou přejeme spostu radosti s jejich dalšími koníky v Roudníkách.

 
 

ESMEÉ

 

Narozena: 31.5.2010

Plemeno: teplokrevný typ - klisna

Otec: 704 Amio

Matka: Enigma po Self Confident

Výkonnost: skoky ZL

Majitel: Šárka Jartimová

 

Na konci února 2015 jsme v naší stáji rádi přivítali Šárku a její kobylku Esmeé. Věříme,že se jim u nás bude líbit a vyrazí společně s námi i na závody,reprezentovat budou stáj JK Větrný ranč Rychnov. Esmeé se zatím seznamuje s novým prostředím a koňskými kamarády a Šárka s námi. :-) Šárka s námi několikrát vyrazila na závody a krásně si zazávodila. Esmeé je prostě hodný spolupracující koníček. Na konci prázdnin 2016 si Šárka s tréninkových důvodů přestěhovala Esmeé na Bukov.

 

 

 

BALETKA

Mimino

Narozena: 5.9.2012

Plemeno: teplokrevný typ - klisna

Otec: Koo Fan É Wasmar

Matka: Ashely po Rock´N Roll

Výkonnost:

Majitel: Němec Vladimír

Jana Volejníková se dohodla se svým manželem,že se Ashley vrátí domů a místo ní nám přivezli Baletku. Je to tříleté miminko a Marek s ní začne pomalu pracovat a učit jí všem potřebným věcem,co musí mladý kůň umět. Baletky tatínek je fríský kůň tak uvidíme jak jim to půjde a co bude Baletku nejvíc bavit. :-) Baletka se u nás naučila vše potřebné a tak si jí Jana odvezla zpátky k sobě domů. Věříme.že se bude mít krásně doma v Nezlech.

 

ASHLEY

Ashlinka

narozena: 25.2.2004

plemeno: teplokrevný typ WB

otec: Rock¨N Roll

matka: Cohiba po Candis J

výkonnost:skoky L,drezura L

majitel: Jana Němcová Volejníková

V červnu 2013 si u nás ustájilla Jana svou krásnou Ashley,za kterou bude jezdit,ale některé budoucí starty budou s Markem a pokusíme se Ashlince zvednout výkonnost,věříme,že se to podaří.Protože je kobylka hodná tak se částečně zapojí do hodin našich mladších jezdkyň. :-) V sezoně 2014 si připsala několik velice krásných výsledků na parkuru s Markem a v obdelníku s Kikčou Kopečnou. V roce 2015 se v obdelníku objevila s Nikčou Zákonovou a na parkuru s Markem,několikrát se velmi pěkně umístila. Na konci října si jí Jana odvezla zpátky domů a přivezla nám Ashley dceru Baletku.

 

Aladdin

Ládíček Ládík

 

Narozen:4.3.2012

 

Plemeno: anglický plnokrevník

 

Otec:Bear King

 

Matka:Andina po Secret'n Classy z Secretariat(USA)

 

Výkonnost:rovinnové dostihy (zatím) :-)

 

Majitel: Petr Florian

 

Pronájem: Veronika Suková

                 Ingrid Kotyzová

 

Na podzim 2016 jsme u nás přivítali Verču a Inku s jejich pronajatým koníčkem Aladdinem. Ládík skončil kvůli zranění dostihovou kariéru,tak se dostal do pronájmu a přišel s Verčou a Inkou k nám a společně z něj uděláme parkuráka nejmíň do S :-)   Tak jsme s Ládíkem a děvčaty zase brzo rozloučili. Verča má práci na Mirkově a tak se přestěhovali tam. 

 

DISCO - R

Plyšák,Diskouš,Lajdák

Narozen:23.3.2004

Plemeno: český teplokrevník - valach

Otec:793 Doven

Matka:Veronika po Veneur du Luc

výkonnost: skoky Z, drezura S

majitel Hana Sirotková

Disca si původně Hanka pořídila,aby mohla jezdit drezuru stupně S,ale předchozí zkušenosti a sportovní trénink se na něm negativně podepsaly.Tak si Plyšák rok odpočinul na pastvě a chodil jen lehčí práci.Nyní se pozvolna dostává do kondice a s Hankou nachází společnou řeč.Pokud okolnosti dovolí,pokusí se spolu přeběhnout nižší parkurek a nějakou drezurku. :-)

 

 

KOROK

  Kory-kory,Korouš

  Narozen:1994

  Plemeno: Český teplokrevník-valach

  Otec: Duellano I -44

  Matka: JM 3655 Morana

  Majitel: Lucka Milotová

  Korok a Lucinka jsou naše odloučená jednotka. Reprezentují náš klub teď už v nižších soutěžích,Korok byl dříve výborný skokan,který s Ivou Zatloukalovou reprezentoval TJ Tatran,v jeho sedle se vystřídala řada jezdců až později ho koupila Lucinka a teď už si spíše užívá koňský důchod. :-)

 

 

SHARGAN

Šargánek Šagina

Narozen: 3.5.1999

Plemeno: teplokrevný typ-valach

bez původu

Výkonnost: skoky Z

Majitel: Simona Mikloszyová

Šargánek spolu se Simčou mají za sebou několik startů na ofi závodech a tak se společně chystají na další sezonu.Shargánek v roce 2012 ukončil svojí sportovní karieru a bude si užívat volnější režim,zdravíčko už mu tolik neslouží. Shargana spolu s jeho majitelkou najdete nyní v Libouchci.

 

 

WILLCOX

Vilíček Vilda

Narozen: 11.6.2004

Plemeno: Anglický plnokrevník-valach

Otec: Marcham (IRE)

Matka: Wenke (GER) po Topanoora (IRE)

Výkonnost: skoky Z

Majitel: Šárka Majtánová

Vilíček má za sebou starty na dostihových drahách, kde si vůbec nevedl špatně, pro zranění byl prodán. Vilík se svojí majitelkou Šárkou se v sezoně 2011 podívali společně do parkurů stupně ZM a Z. :o)

Šárka a Vilíček nás opustili a už si užívají nádherné přírody Jižích Čech. Licentováni jsou stále za náš klub.

 

SÁVA

Sávinka Sávuše

Narozena: 14.5.2007

Plemeno: teplokrevný typ zařazena do PK slovenského teplokrevníka

Otec: Lagran

Matka: Sára

Výkonnost:

Majitel: Lenka Součková

Sávinka je drobná klisnička, která se zatím vše učí, ale určitě jí brzy uvidíme na kolbištích se svojí majitelkou.Sávinka se účastní zatím jen hobby soutěží,ale to se jistě brzy změní!

8.12.2012 si Lenka přestěhovala Sávu na ranč do Třebušína.Přejeme jim mnoho štěstí.

 

SÁRA

Sáruše, Sárinka

Narozena: 11.4.1997

Plemeno: teplokrevný typ

bez původu

Výkonnost: skoky Z

Majitel: Lucie Brožová

Sára má jednu dceru Sávu po Lagran. Pan Zeman Sáru prodal Lucii,které na ní bude jezdit a starat se o ní,zatím bude ustájená u nás. Sára umí chodit i v zápřahu.Sára se hříbátka nedočkala,ale určitě se to podaří příští rok.V polovině měsíce března 2013 si Lucinka odvezla Sáru k sobě domům,kde se má moc dobře a společnost jí dělá Vapas Zuzky Bártové. Přejeme Sárušce a Lucince hříbátko a spoustu radosti.