Finále šampionátu mladých koní-Hradištko u Sadské!

17.10.2011 10:50

O víkendu 14.-16.10.2011 se konalo finále šampionátu mladých koní,do kterého se kvalifikovala naše "malá" Lamia,klisna Dany Kiliánové,kterou Marek jezdí od obsednutí a už mimulý ročník šampionátu přinesl finálovou účast,tentokrát jsme úspěch nečekali,věděli jsme,že parkury budou těžké a Lamča sice stupeň L chodí pěkně,ale přece jen utkat se s nejlepšími? Ale nepředbíhejme. Aby Lamča nejela sama a také proto aby si ještě Bambi skočil nějaké těžší L,jel také.Jako ošetřovatelky a pomocné jezdkyně jeli Peťka a Hanka a jako vedoucí Vláďa Šretr-moc si vážíme vaší pomoci! V pátek Marek a Bambi šli postupku do 120cm se žolíkem a dokončili čistě na 13.místě! Lamča měla pouze trénink na 110cm v kolbišti pod dohledem rozhodčích,parkur se jí líbil skočili si dvojskok a nějaké další skoky a vše bylo bez komplikací. Marek měl z obou koní velice dobrý pocit. V sobotu už čekalo Lamču L* první kolo pro 5-leté koně a dokončili čistě i přes jeden opravdu nepovedený nájezd,kde pro Marka skočila srdcem,jinak by to nevyšlo! Jen 6 koní dokončilo čistě a začala se rýsovat naděje na neděli. Bambulka odpoledne startoval v L** a technicky velice obtížný parkur dokončil s jednou chybou,kterou si Marek přičetl sobě,bylo z toho 19.místo a obrovská spokojenost a málem převoz majitelky Peťky na kardio,když skákal Bambi tripl téměř z místa,jenže to by nebyl Bambi,aby si lehce neporadil.:o) V neděli už byla velká nervozita a navíc Lamča si začala na opracovišti stavět hlavu,už se jí asi nechtělo.Marek se rozhodl,že bude bojovat jako lev a za veliké podpory zbytku teamu šli do kolbiště.Na skok č.1 pravý oxer šla Lamča pod bičem a udělala obrovský skok,ještě dvojka byla s velkým respektem,ale pak už to byla Lamča taková jakou jí známe a i druhé kolo bylo čistě to už,ale bylo L**. Do rozeskakování šli pouze 4 dvojice.Marek startoval jako druhý,tak musel riskovat jet čistě a rychle.Lamča si se skoky 130cm vůbec nedělala hlavu a skákala neuvěřitelně spolehlivě,zeď z důvodu zkrácení dráhy parkuru skákala velice šikmo a následný skok pak z nájezdu dvou cvalových skoků,dvojskok a další záludnosti zvládla skvěle a tak se zrodilo nečekané vítězství!!!

Naše malá stáj společně se stájí Dany Kiliánové v Krupce má tedy dvojici Lamia 2 a Marek Zeman - vítězové českého šampionátu mladých koní - kategorie 5-letých!! Následné gratulace od takových jezdců jako je např.Ludvík Jandourek(účastník finále skokové poháru a jeho pozvání k němu na soustředění,prý se bude věnovat i nám nezkušeným děvčatům-jezdecké hodiny samozřejmě) a nebo od Jirky Luži (účastníka mistrovství Evropy v parkurovém skákání v Madridu s Ronaldem-S) bude Marka hřát ještě dlouho!

Poděkování patří všem,těm co se aktivně účastnili přímo v Hradištku,ale i těm co se věnovali koním doma v Újezdě a nebo v Krupce,bez vás by to nešlo fakt nešlo!!!