Závodní úspěchy i neúspěchy v červenci!

23.07.2012 10:47

První červencový víkend jsme vyrazili do Loun,kde měli Hanka s Larou premiéru na ofi skokových závodech a start se vydařil,dokončily s jednou chybou. Pěknou jízdu na travnatém kolbišti předvedla Kačka s Venusem,kterému se kolbiště líbilo,výsledkem byl čistý parkur a 7.místo.Startovala také Kačka Pixová s Phoenixem,ale tomu se travnaté kolbiště asi nelíbilo a pokaždé měli na parkuru nějaké chyby.Starty Marka a Iriana poznamenal silný déšť a proto nasbírali dost tr.b.Irian není okován na zadních nohách a tak neměli jednoduchou situaci.

14.7.jsme jeli na hobby závody na Tatran.Kačka Šafaříková odjela svůj první parkur za JK Libertas na Irianovi a hned z toho bylo 2.místo,ve stejné soutěži 60cm startovala Anička Macháčková a Lessy a byly na 4.místě.V této soutěži se už tolik nedařilo Kikče Kopečné na Sáře,pád je vyloučil ze závodu,opravnou jízdu zajely čistě :-) Parkur 90cm jel Marek a Fronička jako přípravu do Židovic a připravili se výborně,parkur na Tatranu dokončili čistě.Tento parkur jela Míša Kmoníčková na Lessy za jednu chybku. Parkur 90cm odjela velice pěkně Nikča Zákonová na Irianovi a po skočeném žolíku,skočila Nikča na zem a tak cíl neviděla,i tento parkur byl příprava do Židovic. S výsledky našich koníků a jezdců jsme byli spokojeni.

Další závody byly v Židovicích 21.7. V ZM pro mladé koně zvítězil Marek a Fronička-Markův komentář k jízdě - v podstatě se Froňa kutálela úspěšně až do cíle,prý má zaručeně největší břicho z přítomných koní :-) Otevřené ZM jela Kačka s Vendou čistě za fialku :-) Kačka Pixová Zrzek čistě,ale příliš rychle a Hanka s Larou nedokončili,škoda,kobylka se namohla při opracování a pak se jí už nechtělo. Druhý den jela 100cm Nikča a Bambi a mají spolu první čistý parkur,soutěž do 110cm odstartoval Marek a Lamča - čistý parkur 8.místo,nikam se nehnali,byla to příprava na L. Obtížnou soutěž L** jel Marek nejprve s Bambim za 8tr.b.,ale parkur to byl povedený a Bambi se moc snažil,smolná chybka na skoku č.1 a pak ve dvojskoku lehký kontakt a bariéra šla k zemi. Lamia se ukázala ve výborné formě a předvedla s Markem snad úplně nejlepší parkur co spolu jeli,dalo by se říct,že jízda to byla profesionální a v početném poli kvalitních jezdců a koní byli na 9.místě a to stojí za pochvalu. V Židovicích se nám daří a tak rádi přijedeme znovu. :-)